منوی اصلی
IT , دنیای رایانه و گوشی همراه
،:|" الهم عجل الوالیك الفرج "|:،
یکی از راه هایی که می توانیم  دعای خود را اجابت شده ببینیم این است که از والدین خود بخواهیم تا این دعا را در حق ما انجام دهند. و این کار جز با رضایت قلبی آنها از فرزندشان صورت نمی گیرد.

در همین باب از پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) این‌طور وارد شده است که: «کُلُّ شَیْئٍ بَیْنَهُ وَ بَیْنَ اللهِ تَعَالَی حِجَابٌ إلَّا شَهَادَةَ أنْ لا إلَهَ إلَّا اللهِ وَ دُعَاءَ الْوَالِدِ لِوَلَدِهِ».  میان هر چیز و خدای‌تعالی ممکن است حجابی وجود داشته باشد، مگر شهادت به وحدانیت او و دعای پدر برای فرزندش. اینجا دیگر هیچ حجابی در کار نیست.

آنقدر خدای متعال دعای پدر را در حق فرزندش تحقق یافته می بیند که آن را برابری می دهد با شهادت با وحدانیت خودش ؛ پس باید از این میان بری که پروردگارمان به ما نشان داده استفاده کرد وبا کسب رضایت پدر و مادر _ که اگر تحقق یابد بهترین دعاها را در حقمان خواهد کرد_ به کمال سعادت خواهیم رسید.

در روایت دیگری از پیغمبر اکرم(صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) آمده است: «دُعَاءُ الْوَالِدِ یَفْضِی إلَی الْحِجَابِ».  دعای پدر از حجاب می‌گذرد و دیگر مانعی بر سر راه خود ندارد. یعنی اگر پدر برای فرزندش دعا کند، این دعا بدون حجاب خواهد بود و از تمام حجاب‌ها می‌گذرد.

اگر با دقت در احوال اطرافیان خود بنگریم می بینیم که هر کس به توصیه صریح و البته همراه با امر حق تعالی که در قرآن آورده است : "به پدر و مادر خود احسان کنید."؛ عمل کرده است عاقبتش به خیر شده و زندگی بسیار زیبایی دارد و هر کس این امر الهی را نادیده گرفته است در ظلمات فرو رفته و ذلیل گردیده است. در همین راستا کمیل بن زیاد نقل می کند که امیر المؤمنین (ع) همواره به نیکى بر پدر و مادر تشویق می کرد و می ‏فرمود : "فرزندان من! بر شما باد به نیکى بر پدر و مادر که در دعاى آنها هم بهبودى است و هم نابودى"


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic