منوی اصلی
IT , دنیای رایانه و گوشی همراه
،:|" الهم عجل الوالیك الفرج "|:،
متاسفانه با پیشرفت علم و راحتی ما مردم خصوصا ما مسلمانان به همین اندازه كه علم پیشرفت می كند ما مسلمانان هم از خدا  داریم دور و دور تر می شویم. و انگار نه انگار كه سفر دور و دراز و سخت آخرت رو در پیش داریم. باید توشه ای برای خود آماده كنیم. مگر لذت و خوشی این چند سال دنیا اینقدر ارزش دارد كه تو جهنمی كه تمومی نداره بسوزیم و هر روز هزاران بار آرزوی مرگ كنیم. و اون موقع پشیمونی هیچ سودی نداره.

فیلم تكاندهنده از بیرون آوردن جوان 18 ساله از قبر بعد از 3 ساعت 
[[]این فیلم مربوط به یك جوان هجده ساله (۱۸)  عمانی است كه جسدش بعد از سه (۳) ساعت از قبر به خاطر كالبد شكافی نبش قبر گردید. . این جوان زیبا كه موهای سیاهی چون تاریكی شب داشت بعد از جنگ با رفقایش كشته شده و بعد از سه ساعت دفن از قبرش كشیده شد به این فكر كه او به حالت اولی خود باقی خواهد بود ولی عذاب خداوند (ج) سخت است زیرا بعد از كشیدن جسد دیدند كه جسدش كاملآ از شدت عذاب قبر تغیر نموده، موهایش سفید شده و رنگش سبز شده و كاملآ تغیر نموده بود، وقتی از خانواده اش در باره عملش پرسیدند گفتند نماز نمیخواند و به شنیدن موسیقی زیاد علاقه داشت.

قرآن عظیم الشان میفرماید كه عذاب خداوند (ج) بسیار سخت است
یَجْعَلُ الْوِلْدَانَ شِیبًا ﴿١٧﴾ (ترس و هراس آن) كودكان را پیر می‌سازد . سوره الزمر

نخستین چیزیكه در روز قیامت از آن سوال میشویم نماز است. نماز ستون دین است.

 

در حدیث آمده است كه: “تارِكُ الصَّلوةِ لا یَكُونُ مِن اُمَّتی”؛ ” كسی كه نماز نخواند از امت من نیست.” “مَحرُوماً مِنَ الجَنَّة”؛ ” بهشت بر او حرام است.” ” مالُهُ حَرام، اَولادُهُ حَرام، طَعامُهُ حَرام، لِباسُهُ حَرام، شَرابُهُ حَرام، دابَّتُهُ حَرام، مُجالِسَتُهُ حَرام، وَالنَّظَرُ اِلی وَجهِهِ حَرام، سَلامُهُ حَرام، نَومٌ عَلی جَنبَیهِ حَرام، مُصاحِبَتُهُ حَرام”

پیامبر (ص) در مورد دو شخصی خبر داد كه در قبر عذاب میشوند یكی آنها سخن چین و دیگرش لباسش را از بولش محافظت نمیكرد زیرا سخن چین سبب دشمنی بین مردم میگردد اگر چه راستگو باشد و كسیكه نماز نمیخواند متوجه پاكی لباسش از بول نمیشود. بناء عذاب سخت برای بی نمازان داده شده است. كسیكه نماز نمیخواند با خداوند (ج) صحبت نمیكند زیرا نماز خواندن سخن گفتن با خداوند (ج) است و كسیكه در تمام عمر با خداوند (ج) سخن نگوید، در حقیقت با خداوند (ج) دشمنی میكند و در وقت مردن خداوند (ج) بر او قهر میكند و عذاب قبر به سبب غضب خداوند (ج) بر انسان میباشد.

خواهران و برادران مسلمان!

او یك جوان ۱۸ ساله بود ولی بعد از سه ساعت دفن موهایش سفید شده و حتی نظر كردن به رخسارش وحشتناك است.خداوند متعال (ج) او را عفو نماید.

شما میدانید تكرار سخن و شنیدن الفاظ ناجایز بالاخره به قلب انتقال میشود
(اذا تكررالكلام علی اللسان استقرفی القلب) هر گاه سخن در زبان زیاد تكرار شود در قلب مینشیند.

توبه كنیم قبل از اینكه در لابراتوار قبر تجزیه شویم. بیائید قبل از اینكه عین الیقین به مشاهده چشمان دوزخ و عذاب را ببینیم به (علم الیقین) با علم و فهم عذاب خداوند (ج) را بدانیم و از عذابش به خوده خداوند (ج) پناه ببریم.خدایا (ج) ما از عذاب قبر به خودت پناه میبریم.


جزای بی نمازان:

بی نماز مكن كه بد كار است *** كه خالق از بی نماز بی زار است

به اساس ارشادات قرآنی اكثریت دوزخیان بعد از كافران ومشركان بی نمازان اند ، قرآن كریم میفرماید:

فِی جَنَّاتٍ یَتَسَاءَلُونَ ﴿٤٠﴾ عَنِ الْمُجْرِمِینَ ﴿٤١﴾ مَا سَلَكَكُمْ فِی سَقَرَ ﴿٤٢﴾ قَالُوا لَمْ نَكُ مِنَ الْمُصَلِّینَ ﴿٤٣﴾
در باغهای بهشت (از دوزخیان) می‌پرسند. (۴۰) از بزهكاران و گناهكاران (می‌پرسند). (۴۱) چه چیزهائی شما را به دوزخ كشانده است و بدان انداخته است؟ (۴۲) می‌گویند: (در جهان) از زمره‌ی نمازگزاران نبوده‌ایم. (۴۳)

درین آیت شریف بیان شده است كه از مجرمان پرسیده میشود كه چی چیز شما را در دوزخ انداخت، درجواب آنان میگویند كه ما از جملهء نماز خوانان نبودیم .

چهارده جزای بی نمازان:


سه جزا در روز قیامت برای انسان بی نماز وكسانیكه درنماز كاهلی وسستی میكنند ونماز را قصدا ترك مینمایند ازطرف خداوند (جل جلاله) چهارده جزا مقرر شده است

۱.پنج جزا در دنیا:

از زنده گی وی بركت برداشته میشود.
نور از چهره اش برداشته میشود.
از هیچ عملی برایش اجر داده نمیشود.
هر قدر دعا نماید دعایش قبول نمیگردد.
دعای بنده گان نیك نیز در حق او قبول نمیشود.

۲.سه جزا هنگام مرگ:

بی نماز با ذلت وخواری قبض روح میگردد.
بی نماز گرسنه میمیرد.
به وقت مرگ چنان تشنه میشود كه اگر تمام دریا های دنیا را بنوشد تشنگی اش از بین نمیرود.

۳.سه جزا بعد از مرگ درمیان قبر:

قبر بی نماز چنان تنگ میشود كه استخوان های پهلو هایش بهم میچسپد.
آتش درقبر بی نماز شعله ور میشود.
ماری بروی مسلط میگردد تا او را در هروقت نماز عذا ب كند،

۴.سه جزا در روز قیامت:

حساب اعمال او به سختی كرفته خواهد شد.
حق تعالى بر او به قهر وغضب خواهد بود.
بی نماز ذلیل شده در جهنم داخل خواهد شد.

منبع : http://why-islam.mihanblog.com/post/51
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات