منوی اصلی
IT , دنیای رایانه و گوشی همراه
،:|" الهم عجل الوالیك الفرج "|:،

رضا امیرخانى در جایى از کتاب «داستان سیستان» نقل مى کند که رهبر به فرزندانش گفته بود که اگر مى خواهید کار اقتصادى کنید مانعى ندارد، اما دیگر باید نام خانوادگیتان را تغییر دهید. این حرف به این معنى بود که در صورت کار اقتصادى، آن‌ها حق سوءاستفاده از فامیلى «خامنه‌اى» را نخواهند داشت.

به گزارش گروه فضای مجازی‌«خبرگزاری دانشجو»، محمد پورغلامی در شبکه اجتماعی پلاس نوشت:

رضا امیرخانى در جایى از کتاب «داستان سیستان» نقل مى کند که ره بر به فرزندانش گفته بود که اگر مى خواهید کار اقتصادى کنید مانعى ندارد، اما دیگر باید نام خانوادگىتان را تغییر دهید. این حرف به این معنى بود که در صورت کار اقتصادى، آن‌ها حق سوءاستفاده از فامیلى «خامنه اى» را نخواهند داشت. سیدمجتبی خامنه‌ای روز قدس فرزندان ره بر اما نه تنها در طول این ۲۵ سال (و یا بهتر بگوییم ۳۵ سال پس از انقلاب) وارد هیچگونه فعالیت اقتصادى نشدند بلکه حتى از حضور در مجامع عمومى و کذا رسانه اى شدن هم پرهیز داشته‌اند. براى همین هم هست که اگر جستجویى در همین دنیاى مجازى کنیم، به جز چند تصویر محدود چیز دیگرى از آن‌ها یافت نمى شود.


البته این قاعده ره بر، دقیقا خلاف آن چیزى است که بسیارى از بزرگان نظام، «خواسته» یا «ناخواسته» عمل کرده و مى کنند. مثلا مقایسه کنید با میزان فعالیت هاى سیاسى- اقتصادى فرزندان آقاى هاشمى و به تبع آن رسانه اى بودن آن‌ها. یا فرزندان شهید بهشتى و شهید مطهرى. و یا حتى مقایسه کنید با «بیت امام» که نه تنها «نوه امام» (سید حسن) حتى «نتیجه امام» (سید احمد خمینی فرزند سید حسن) و سایر وابستگان دور و نزدیک امام هم (مانند زهرا و نعیمه اشراقى) داراى فعالیت هاى سیاسى و اقتصادى هستند و البته که همگى در رسانه‌ها (واقعى و مجازى) هم حضور دارند.

در روزهاى اخیر اما انتشار دو عکس پیاپى از نوه هاى رهبر انقلاب (در روز قدس و نماز عید فطر) و حذف دومى از روى خروجى خبرگزارى‌ها، موجب بروز واکنش هاى متعددى شده است. برخى از دوستان معتقد بودند که این عکس، در کنار اقتدار رهبرى در نماز عید فطر، نشاندهنده لطافت خاصى بوده و نمى بایست آن را حذف مى کردند و برخى دیگر از دوستان نیز بالعکس.

 اگر چه حذف تصویر از خبرگزارى‌ها در زمانه اى که تارهاى عنکبوتى سایت‌ها و شبکه هاى اجتماعى در همه شئون زندگى انسان تنیده شده کار «عبث» و بلکه حتى «اشتباهى» بوده است، اما به نظر مى رسد حکایت از‌‌ همان دغدغه فوق الذکر «ره بر» و بیت منتسب به ایشان دارد.

 «ره بر» بهتر از هر کسى مى داند که در اینجامعه، یکى از بهترین و مهم‌ترین راه‌ها براى سوءاستفاده هاى رانتى و دولتى، انتسابات ژنتیکى و فامیلى به بزرگان نظام است. مثال هاى این سوءاستفاده هاى فامیلى از رانت اقتصادى را همه شما بهتر از من مى دانید. براى همین هم هست که «ره بر» تا توانسته، همه راه هاى نفوذ و ویژه خوارى را بر روى خانواده خود بسته است.

بله، بى تردید براى «ره بر»، فرزندان و نوه‌هایش عزیز هستند، اما از آن عزیز‌تر، انقلاب و آرمان هاى آن است. و من تعجب مى کنم از دوستانى که خود منتقد ویژه خوارى ژنتیکى برخى بزرگان نظام بوده و هستند و حالا به دفتر رهبرى خرده گرفته‌اند که چرا به خبرگزارى‌ها گفته‌اند عکس نوه ره بر را حذف کنند!
از صمیم دل درود مى فرستم بر «ره برى» که حتى به همین مقدار هم حاضر نشد کسى از انتساب به وى سوءاستفاده کند. «تاریخ» در مورد عظمت این «مرد» بیشتر خواهد نوشت.

پى نوشت:
۱- حذف عکس نوه هاى رهبر را مقایسه کنید با کارى که توسط رهبران و بزرگان سایر نظام هاى مدعى «مردم سالارى» انجام مى دهند. مثلا مقایسه کنید با کشور انگلیس که نه تنها مراسم عروسى «دختر ملکه»، میلیون‌ها دلار هزینه روى دست مردم باقى گذاشت بلکه حتى خبر تولد «نوه ملکه» هم تا مدت‌ها در صدر اخبار رسانه هاى بین المللى قرار گرفته بود.


۲- بعضى از دوستان نوشته‌اند که دلیل حذف عکس، رعایت موارد امنیتى براى این بچه‌ها بوده. من اگر چه این فرضیه را رد نمى کنم اما به نظرم دلیل اصلى همانى است که گفتم.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو به نقل از تریبون مستضعفین

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic